4 Kale Ultra Maratonu’ndan elde edilen gelir Kanser hastalarına bağışlandı

Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2021

Prostat Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen 4 Kale Ultra Maratonu’ndan elde edilen gelir Green Pedal Bisiklet Kulübü binası önünde Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne takdim edildi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, ülkede meme kanseri konusunda erken tanınım önemi konusunda çok ciddi bir farkındalık oluştuğunu ifade ederek, prostat kanserinde de erken tanının hayat kurtardığını belirtti.

Mart ayının prostat kanseri farkındalık ayı olduğunu söyleyen Kocaismail, böylesi anlamlı bir bağışı yapan Gren Pedal yetkililerine teşekkür etti.

Green Pedal Spor Kulübü Derneği sekreteri Şevki Pırlanta da dernek olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini söyleyerek sporun yanı sıra böylesi bir hastalığa dikkat çektikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

4 Kale Ultra Maratonu’nu düzenleyen Hüseyin Öngün de prostat kanserinde erken tanının önemine işaret ederek, derneğe böylesi bir katkıda bulunmaktan dolayı memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından bağış Kocaismail’e takdim edilirken Kocaismail de anlamlı bağışı yapan Pırlanta ve Öngün’e teşekkür plaketi takdim etti.