8. Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali bu yıl 8-10 Ekim tarihlerinde yapılacak

Eklenme Tarihi: 08 Eylül 2021

Dayanışma Evi (Home for Cooperation) tarafından organize edilen 8. Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali bu yıl 8-10 Ekim tarihlerinde yapılacak.
“Yer Değiştirme/Yerinden Edilme” teması üzerine düzenlenen festival, hem Kıbrıs’ın her iki yanında hem de çevrim içi olacak şekilde düzenlenecek, yerel ve uluslararası sanatçıların eserleri yer alacak.

Dayanışma Evi’nden yapılan açıklamaya göre, 2014 yılından beri düzenlenen Buffer Fringe Festivali, “hassas konuları ve baskın anlatıları oyuncu bir biçimde sorgulamayı amaçlayıp, sanatçıların fikirlerini yenilikçi yöntemlerle anlatmaları için bir alan sunarken, farklı toplumlardan seyircilerin de diyalog halinde olmalarına olanak veren ve irdeleyen bir anlayışı” savunuyor.

Buffer Fringe 2021 Sanat Yönetmeni Ellada Evangelou festival ile ilgili olarak yaptığı açıklaması ise şu şekilde:
“Her yıl, toplumlarımıza sunmamız gereken nedir diye yeniden düşünüyoruz, çünkü sanat, tıpkı hayat gibi sürekli hareket halindedir ve uyum sağlamanız gerekir. Kıbrıs’ta en çok hasretini çektiğimiz şeylerden biri istikrardır, ancak çok istikrarlı olmak bazen esnekliğinizi kaybetmeniz anlamına gelebilir. Sanat ise sürekli bir akış halindedir, yeni ve eski hikayeler hareketlidir ve bugünün koşullarında insan olmayı keşfetmenize olanak sağlar. Buffer Fringe Festivali ile amaçladığımız şey, sanatçıların bu keşfi yapmalarına ve sunmalarına destek olmaktır. Biz sanat aracılığıyla direnişe destek olmak için buradayız.”

Festivalde yer alacak etkinlikler ve sanatçılara www.bufferfringe.org adresinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından ulaşılabileceği, daha fazla Türkçe ve İngilizce bilgi için Dayanışma Evi İletişim Sorumlusu Hayriye Rüzgar (communications@home4cooperation.info) ile iletişime geçilebileceği belirtildi.