Antakya Medeniyetler Korosu ‘Şampiyon Melekler’ için söyleyecek
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2023

Antakya Medeniyetler Korosu, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği yararına KKTC’de iki anı konseri verecek.Koro üyeleri bu çerçevede KKTC’ye geldi.

Antakya Medeniyetler Korosu Kurucu Şefi Yılmaz Özfırat, ülkeye gelişinde BRT’ye konuştu. Özfırat, 6 Şubat’tan bugüne kadar farklı yerlerde konserler veren ekibin Şampiyon Melekler için KKTC’ye geldiğini söyledi.

Özfırat, “Sayın Resmiye Canaltay’ın önderliğinde Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği ile birlikte adanın birçok katılımcısıyla iki konserimiz olacak, heyecanlı ve aynı zamanda çok hüzünlüyüz böyle bir organizasyon için buraya geldiğimiz için ama acıları da birlikte paylaşarak birbirimizin yaralarını sarabileceğimiz düşüncesiyle KKTC’de olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Başbakanlık himayelerinde, Antik Mağusa Vakfı ile Akademi Sanat Derneği işbirliğinde düzenlenecek anı konserlerinin ilki bu akşam Salamis Antik Tiyatro’da yer alacak. Antakya Medeniyetler Korosu, yarın akşamı ise Girne Amfi Tiyatro’da anı konseri verecek. Anı konserleri saat 20:00’da başlayacak. Konser biletleri Gazimağusa Belediyesi, Girne Belediyesi, Lapta Alsancak Çamlıbel Belediyesi ve tüm Deniz Plazalardan temin edilebiliyor.

Konserlerden elde edilecek tüm gelir 6 Şubat deprem felaketinde yaşamını yitiren voleybol ekibinin anılarının yaşatılması adına kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği'ne bağışlanacak.

BRT