Arıklı, International Open Junior Şampiyonası’na katılacak badmintoncular Nehir M. Deniz ve Salih D. Öztürk’ü kabul etti

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2021

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, International Open Junior Şampiyonası’na katılacak badmintoncular Nehir M. Deniz ve Salih D. Öztürk’ü kabul etti.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Arıklı, çalışmalarına antrenör Savaş Dursun ile devam eden sporculara ellerinden gelen desteği  vermeye  hazır olduklarını söyledi.

Sporcular Nehir M. Deniz ve Salih D. Öztürk ise, Bakan Arıklı’ya teşekkür  ederek, spora koyduğu  katkılardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

YDÜ’nün ve ülkenin başarılı Badmintoncuları Nehir M. Deniz ve Salih D. Öztürk 2019 yılında Türkiye’de düzenlenen U13 şampiyonasında 970 sporcu içerisinden ana tabloya kalarak Türkiye Milli Takımı ile uluslararası turnuvalara katılma hakkı elde etmişti.

31 Temmuz’da Ankara’ya gidecek sporcular, 1-8 Ağustos tarihleri arasında Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlenecek U15 ve U17 International Open Junior Badminton şampiyonasına katılacak.