Avcılık Federasyonu Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Osman Cook, kurumsallığın önemine değindi

Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2020

“Kurumsal bir yapıya kavuşturacağız”

2020 yılı başında düzenlenen Av ve Avla İlgili Yaban Hayatını Düzenleme Yasası’na göre tüzüğün de güncellenmesi gerektiğine vurgu yapan Cook, yasanın işlevliği ile ilgili yıl içerisinde kulüpler ile ilgili bir çok sorun yaşandığını bu yüzden tüzük güncellenmesini kulüplerle birlikte yapılacak genel yürütme kurulu ile mümkün olabileceğini belirtti.

Cook, ‘’Biz kulüplerimizle bir araya gelerek tüzükte gördüğümüz aksaklıkları hep birlikte değiştirerek ilerleyeceğiz’’ dedi. Cook, manifestosunda yer alan projelerden bahsederek, kurumsallaşmanın önemine değindi.

Projelerini açıkladı

Avcılık Federasyonu Başkan adayı Osman Cook açıklamasında Eğitime öne vereceğini

yaban hayatı içinde bulunan zararlı popülasyonunun belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını Kaçak evlanmayı engelleme ve önüne geçme için projeler üreteceklerini

yaban hayatı popülasyonunu arttırma ve kafeslerin hacmini genişleteceklerini, sülün üretimine destek verip doğaya bırakılması projesini hayata geçireceklerini, tarım ilaçları ile ilgili proje yaparak doğada yaban hayatına verilen zararları gündeme taşıyacaklarını, yaban hayatının susuzluk probleminin aşılması için çalışılma baştacaklarını ve amatör balıkçılık için de projeler hazırlayacaklarını kaydetti.