Bağımsız Milletvekili adayı Korkmazhan, Dev-İş’i ziyaret etti
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2023

KORKMAZHAN SEÇİM 19.00 23.05.23

Bağımsız milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, beraberindeki heyet ile birlikte Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu’nu ziyaret etti.

Sol Hareket Basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, bağımsız milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, 25 Haziran ara seçim sürecini ve siyaset yaklaşımını sendika yetkilileri ile paylaşarak, özel sektörde sendikalaşma hakkı ve Kıbrıs’ın güneyinde çalışan Kıbrıslıtürklerin hakları konularında görüş alışverişinde bulundu.

Herkese iş, herkese sosyal güvenlik içinde bir yaşam ve sendikasız işçi çalıştırmanın yasaklanması için çalışacaklarını belirten Korkmazhan, “Çalışanlara işyeri ve işkolu esasına göre kendi öz örgütlenmeleri, işçi-memur ayrımı olmaksızın toplu sözleşme ve grev hakkı sağlanmalıdır. İLO sözleşmeleri eksiksiz uygulanmalıdır” dedi.

Korkmazhan, Kıbrıs’ın güneyinde çalışan binlerce Kıbrıslıtürkün çalışma şartlarının iyileştirilmesi, maaş ve ücretlerin yükseltilmesi, sağlık ve eğitim haklarından yararlanmaları, barikatlardan geçişlerin kolaylaştırılması için çok yönlü bir mücadele yürüteceklerini kaydederek, “DEV-İŞ ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada işçi hakları, iş güvenliği ve Kıbrıs’ta barış mücadelesi için birlikte çalışmaya, mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.