Bakan Çavuşoğlu, Haydarpaşa Ticaret Lisesi’ni ziyaret etti
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2023

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde KKTC’yi başarıyla temsil eden ve dereceye girerek madalya kazanan Haydarpaşa Ticaret Lisesi’ni ziyaret ederek, okulun mutfak bölümünün ve okul idaresinin organize ettiği yemekte, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Haydarpaşa Ticaret Lisesi’ne bağlı Uygulama Oteli’nde yer alan organizasyonda Bakan Çavuşoğlu ile birlikte Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Gülşen Hocanın ve Milli Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle düzenlenen şehitleri anma programında oratoryo sahneleyen Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri ağırlandı.

Yemekte, Haydarpaşa Ticaret Lisesi Mutfak Bölümü öğrencilerinin hazırladığı menü misafirlere sunuldu.
Yemeğin ardından öğrencilerle ve öğretmenlere sohbet eden Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, iki başarılı okulun böyle bir organizasyonda buluşmasının önemine işaret etti.

Bakan Çavuşoğlu, elde edilen başarıların karşılıksız kalamayacağını, ellerindeki imkana göre öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için adımlar atacaklarını söyledi.

Bu kapsamda, Haydarpaşa Ticaret Lisesi içerisinde yer alan Uygulama Oteli’ni düzenleyerek ayağa kaldırmayı ve hizmete koymayı amaçladıklarını belirten Çavuşoğlu, “Bina içerisindeki eksiklikleri giderilerek, Eylül ayında otelin açılışını gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Bugün itibarıyla çalışmalarımız başladı” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, yeniden hizmete koyacakları Uygulama Oteli’nin Haydarpaşa Ticaret Lisesi’ne ve öğrencilere önemli katkı sağlayacağını kaydetti.