Başbakan Üstel, TC Gençlik ve Spor Kasapoğlu ve diğer yetkililer, yapımı tamamlanan Çetinkaya Taksim Sahası’nda inceleme yaptı
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2023

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yapımı tamamlanan Çetinkaya Taksim Sahası’nda incelemelerde bulundu.
Kasapoğlu gelişinde genç oyuncular tarafından çiçeklerle karşılandı.

Sonrasında Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür Gençlik Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve konuk Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çetinkaya Taksim Sahası’nda inceleme yaptı.

Burada açıklama yapan Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sahanın Kıbrıs Türkü için özel bir anlamı olduğunu ifade ederek, 1974 sonrası sahanın ara bölgede kaldığını anımsattı.

Kasapoğlu, KKTC’nin her açıdan kendi kendine yeten güçlü bir ülke haline gelmesi için desteklerinin her zaman süreceğini söyledi.

Başbakan Ünal Üstel de, uzun zamandan beri özlenen Çetinkaya Taksim Sahası’nın Anavatan Türkiye’nin katkılarıyla tamamlandığını vurgulayarak, sahanın gençlerin hizmetine kazandırıldığını belirtti.

Gençlerin spor aktiviteleri yapması amacını taşıyan bu sahaya bile Rum Yönetimi’nin tahammülü olmadığını ifade eden Başbakan, sahanın düzenlemesinin yapıldığını, hükümetin dirayetli duruşuyla açıldığını ve Çetinkaya Spor Kulübü’nün antremanlarını artık bu sahada yapacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Çetinkaya Spor Kulübü Başkanı Süleyman Yemen Bakan Kasapoğlu’na takım formasını hediye etti.BRT