Cumhurbaṣkanı Tatar:İş birlikleri artırılmalı
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2024

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından düzenlenen organizasyonda, Kahramanmaraş’taki iş insanları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kahramanmaraş’ta çeşitli sektörlerde büyük bir potansiyel olduğunu belirterek, bu potansiyelin değerlendirilmesinde iş insanlarına büyük görevler düştüğüne dikkat çekti.

Pandemi, savaşlar, iklim değişiklikleri gibi sıkıntıların yanında depremin de etkileriyle ticarette var olmanın zor olduğunu ancak Kahramanmaraş’ın bunu başarabildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bunun iş insanlarının inancı, vatan sevgisi, Kahramanmaraş’a olan bağlılığı ve geleceğe yürüme kararlılığı sayesinde olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, şehrin tüm iş insanlarını, esnafını işçilerini, her kademede çalışanlarını kutladı.

Kıbrıs’tan Kahramanmaraş’a 2 saatte ulaşılabileceğini hatırlatan ve bu yakınlığının nasıl ekonomik değere dönüştürülebileceği konusunda çalışma yapılması gerektiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, yapılan üretimlere karşılıklı pazarlar yaratılması yönünde kendilerine düşen görev olduğunu belirtti.

Türkiye’de çeşitli sektörlerde başarılı yatırımlar olduğuna işaret eden ve bu çalışmaların KKTC için de değerlendirilmesiyle ekonomik refaha katkı sağlanacağı inancını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, önemli olanın gönül birliği olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş’ın 6 Şubat’ın bıraktığı enkazdan çok daha güçlü şekilde çıkacağını vurguladı.