Cumhurbaşkanı Tatar, Ayşe Coşar ve Gülgün Serdar belgeselinin gösterimine katıldı
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2022

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) ile Telsim’in, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlediği Ayşe Coşar ve Gülgün Serdar belgeselinin gösterimine katıldı.

Etkinlikte yaptığı konuşmada, böylesine güzel ve anlamlı bir gecede bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Ayşe Coşar ve Gülgün Serdar’ın, Kıbrıs Türkü’nün örnek alınacak isimlerinden olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Telsim ve KÖDER’in başkan ve üyelerini tebrik ederek gösterimi yapılan bütün belgesellerde bizzat bulunduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda verdiği mücadelenin ifade edilmesi ve arşivlerde gelecek nesillere kaynak oluşturması için kadınlarımızın bu ülke adına yaptığı fedakârlıkların ve bıraktığı izlerin çok anlamlı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar; “Kıbrıs Türk kadını, her alanda başarı göstermektedir. Ayşe Coşar ve Gülgün Serdar da geçmişle gelecek arasında bir köprü oluşturacak çalışmaların topluma kazandırılmasında büyük rol oynamış ve Kıbrıs Türk halkının geleceğine ışık tutmuş iki önemli değerimizdir. Ayrı bir halk olarak ülkemizin geleceği için bu topraklarda var olma mücadelesinde kahraman kadınlarımızı yürekten kutlarım” diyerek etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.