Cumhurbaşkanı Tatar, “Kişisel” adlı resim sergisinin açılışını yaptı
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2021
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Allahverdiyev’in, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı 27 eserden oluşan “Kişisel” adlı resim sergisinin açılışını yaptı.
Cumhurbaşkanı Tatar açılışta yaptığı konuşmada; Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 2021 yılının 401. ve son sergisinin açılışını yapmaktan onur duyduğunu ifade etti.
Dünyaya umutla bakıldığında, her şeyin mümkün olacağını belirten Cumhurbaşkanı Tatar; Prof. Dr. Murad Allahverdiyev’in Azerbaycanlı bir gardaşımız olduğunu, Azerbaycan ile aramızdaki kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik bağın güçlendiğini dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Tatar; “Türklük dünyasında aynı soydan gelen insanlar olarak verilen mücadelede Azerbaycan halkıyla bir bütünüz. Kıbrıs’ta da verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinde, Yakın Doğu Üniversitesi’nin büyük bir payı vardır. Sanatın ruhunu resmedebilmek için özgürce düşünebilmek ve bunu eserlere yansıtmak çok kıymetlidir. KKTC, bu coğrafyanın önemli bir noktasındadır. Soyumuzun, Türklüğün ve özgürlüğün bir simgesiyiz” dedi.
Pandemiye rağmen birçok yatırım yapıldığını ve geleceğe umutla bakmamız gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar; yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi ve vizyonumuzun daha da artması için hep birlikte gayretle çalışmamız gerektiğinin altını çizdi. Kıbrıs Türk halkına hizmet etmenin aynı zamanda bütün dünyaya da hizmet etmek demek olduğunu ve dünyaya bu mesajı vermenin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar; “Haksızlıklara göğüs geren bir Kıbrıs Türk halkı vardır. Biz güçlüyüz ve bütün dünyaya bir ders vererek bu başarılara imza attık” diyerek sergiye katkı koyan herkese teşekkür etti.