Cumhurbaşkanı Tatar:Kıbrıs Türkü’nün özgürlük mücadelesinin dünyaya duyurulmasında BRTK’nın katkıları her daim hatırlanacaktır
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2023

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) 60’ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meclisi himayelerinde düzenlenen “20 Temmuz’da 20 Hamle” satranç turnuvasına katıldı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ödül töreninde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz 1974 yılında gerçekleştirilen Mutlu Barış Harekatını anlattı.
Cumhurbaşkanı Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ve BRTK’nın 60’ncı Kuruluş Yıl Dönümü kapsamında turnuvanın çıkarma yapılan bölgede “Ç-1974 Müze Gemisi’nde” yapıldığını belirterek, geminin getirilmesinde ve müzeye dönüştürülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş mücadelesinde büyük pay sahibi olan BRTK’nın özverili çalışanlarıyla, birçok farklı platform üzerinden KKTC’nin sesini dünyaya duyurduğunu vurguladı.
Turnuvayı düzenleyenlere, çocukları satranca teşvik eden ailelere ve eğitmenlere teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Tatar, satrançtan kazanılacak ileriyi görme, strateji geliştirme ve disiplinle çocukların başarılı bir birey olup ülkeye hizmet vereceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Tatar, turnuvadaki tüm katılımcıları tebrik ederek dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.