Cumhurbaşkanı Tatar,Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü’nün 80. Yıl şampiyonluk Balosu’na katıldı
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BTM 1. Ligde play off şampiyonluğunu elde ederek Birinci Lige yükselen Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü’nün 80. Yıl şampiyonluk Balosu’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, konuşmasının başında, 1943’te kurulan ve Mesarya’nın merkezi konumunda bulunan Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü’nün Ayşe Menteş başkanlığında 10 yıl sonra yeniden birinci lige yükselmesi nedeniyle düzenlenen 80. Yıl şampiyonluk Balosu’nda Vadilililerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bu büyük başarıda emeği geçen başta Ayşe Menteş başkanlığında yönetim kurulundan, Teknik Direktörüne, futbolcusundan taraftarına ve tüm Vadili köylülerine varıncaya kadar herkesi kutlayarak yeni sezonda Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü’ne başarılar diledi.

Vadili ve Mesarya’nın ekonomik olarak gelişmesiyle çok daha fazla sponsor, bağış ve katkılar sağlanabileceğine de vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, “inşallah Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kuĺubü’nü Süper Lig’te de göreceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Kıbrıs Türk gençliğinin kulüplerine sahip çıkmasının önemli olduğunu da ifade ederek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde futbol dışında 33 ayrı federasyonda spor yapıldığını söyledi.

“Kıbrıs Türk gençliği sporda ambargo ve kısıtlamalarla büyük bir haksızlıkla karşı karşıyadır” diye Cumhurbaşkanı Tatar,”Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramınızı şimdiden kutluyorum” şeklinde konuştu.

80. Yıl şampiyonluk Balosu’nda, “Vadili Türk Çiftçiler Birliği’nin tarihsel süreçte elde ettiği başarılarında Nurettin Tüzel’in kulübe büyük katkıları olmuştur” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, “kendisini buradan kutluyor, sağlık huzur ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.