DAÜ Sağlıklı Yaşam Merkezi akademik eğitim yanında, bir çok alanda halka hizmet vermeye devam ediyor
Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2023

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi çatısı altında hizmet veren Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi, sağlıklı kişilerin sağlığını koruma ve geliştirme yanında hekimler tarafından teşhisi konulmuş kişilerde tedavi yöntemleri sunuyor.

Merkezle ilgili BRT'ye bilgi veren Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Mehtap Malkoçlar, merkezin 2014 yılından bu yana hizmet verdiğini belirterek, hedeflerinin her alanda toplum sağlığına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi, Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetim kurulu ve başkan yardımcısı Yardımcı Doçent Doktor Ünal Değer de, merkezin stajer eğitimi yanında, toplum sağlığı adına çalışmalar da yapmakta olduğunu ifade etti.

Projeler kapsamında eğitim seminerleri de gerçekleştirildiğini dile getiren Değer, 2023'ün ilk seminerinin de sağlıklı gebelik başlığı altında gerçekleştirileceğini belirtti.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim üyesi Sılay Dal da, merkez bünyesinde sağlıklı beslenme adına da hizmet verdiğini ifade etti.

Danışmanların genellikle fazla kilo problemiyle merkezden yardım aldığını belirten Dal, obezitenin son yıllarda büyük artış gösterdiğine işaret etti.
BRT