Dünya Kupası heyecanı sürüyor
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2022

Dünyada binlerce futbolseverin tribünler ve ekran başında takip ettiği 2022 FIFA Dünya Kupası’na dün 3 karşılaşmayla devam edildi.

Katar’ın ev sahipliği yaptığı turnuvada dün B Grubu’nda oynanan günün ilk mücadelesinde İngiltere, İran’ı 6-2’lik sonuçla mağlup ederken aynı gruptaki ABD-Galler maçı 1-1 berabere sonuçlandı. A Grubu’nda ise Hollanda, Senagal’i 2-0 yendi,

A Grubu’nda ilk maçlar sonunda Ekvador 3 puan ve averajla liderlik koltuğunda yer aldı. Aynı puana sahip Hollanda ikinci, puansız Senegal üçüncü, Katar ise 4. sıralarda yer buldu.

Kupa’da heyecan bugün bugün C ve D Grubu’nda oynanacak 4 maçla devam edecek.

En büyük şampiyonluk adaylarından biri olarak gösterilen Arjantin, C Grubu mücadelesinde şu sıralarda Suudi Arabistan ile karşı karşıya geliyor.

Günün diğer karşılaşması D Grubu’nda Danimarka ile Tunus arasında. Tarihlerinde ikinci kez karşı karşıya gelecek iki ekibin mücadelesi saat 15.00’de başlayacak.
Turnuvada Meksika ile Polonya, 44 yıl sonra rakip olacak. C Grubu’ndaki maç saat 18.00’de.

Kupa’da günün son karşılaşması D Grubu’nda oynanacak. Son şampiyon Fransa, ilk maçında saat 21.00’de Avustralya ile karşılaşacak.

Öte yandan, İran’da 22 yaşındaki Mahsa Emini’nin gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine başlayan protestolar, Katar’ın ev sahipliği yaptığı 2022 Dünya Kupası’nda da devam etti.

Maç öncesi seremonide İranlı futbolcular milli marşı söylemeyerek protestoların bir parçası olurken, tribünlerde bazı taraftarlar “Kadınların yaşamına özgürlük” pankartları açtı.