Erçin: “Asıl hedefimiz futbolcularımızı üst yapıya fiziksel ve oyun görüşü olarak hazırlamaktır”

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2021

 Futbol altyapısını yıllardır başarılı bir şekilde yürüten Yenicami’nin U20 Futbol Takımı yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Antrenör Ertuğ Erçin yönetiminde antrenmanlara devam eden genç kartallar, bir yıl önce yaz aylarında tamamlanan sezonda play-off şampiyonluk grubunda mücadele etmişti.

Bayrak Radyosu’nda canlı yayınlanan Spor Dosyası programına telefonla konuk olan Yenicami U20 Futbol Takım Antrenörü Ertuğ Erçin, sezon hazırlıklarıyla ilgili bilgil verdi: “Futbolcularımız pandemi döneminde bir yıl futbol oynayamadıkları için fiziksel ve motivasyon anlamında kayıplar yaşadılar. Mayıs ayı itibarıyle grup grup da olsa çalışmalara başladık. Temel çalışmalara ağırlık verdik. Şu an saha çalışmalarımız devam etmektedir. Hazırlık maçlarımız da başlayacaktır. Takımımızın isteğinden ve fiziksel durumundan memnunum” dedi.

“Futbol son dönemde sürekli değişim ve gelişim göstermektedir” diyen Erçin, “Kendimi sürekli geliştirip bunu futbolcularımıza aktarmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu. Her futbolcunun algılama yeteneğinin farklı olduğuna dikkat çeken Erçin, şunları söyledi:

 “Hedef olarak ligin zirvesini belirliyoruz, ancak esas amacımız futbolcularımızı üst yapıya fiziksel ve oyun görüşü olarak hazırlamaktır. Yenicami’nin temelinde bu amaç vardır. Külübümüzün altyapısından çıkan birçok futbolcumuz farklı takımlarda oynamaktadır. Bu aynı zamanda Kıbrıs Türk futboluna hizmettir.”