Erhürman, KTFF’yi ziyaret etti

Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2020

Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk sporunun dünyaya açılması için yapılması gereken çok iş olduğunu belirtti. Erhürman, uzmanlar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir Spor Komitesi kurmak ve açılımı birlikte zorlamak gerektiğini kaydetti.

CTP lideri Erhürman beraberindeki heyetle birlikte Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF)’nu ziyaret etti. Başkan Hasan Sertoğlu ve ekibiyle sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede özelde futbol, genelde sporun dünyaya açılması konuları ele alındı. Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman pandemi sürecinde spor açısından birçok reforma ihtiyaç duyulduğunun ortaya çıktığını ve Futbol Federasyonu’nun da bunu fark ederek birtakım kararlara imza attığını vurguladı.

Sertoğlu: KTFF Tüzüğü’nün ciddi bir kısmını Erhürman yaptı

Ziyarette konuşan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da ülkede çok zor bir süreçten geçtiğimizi ve bu süreçte Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanmanın da çok büyük bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Sertoğlu, Futbol Federasyonu’nun UEFA ve FIFA adaptasyon sürecindeki tüzüğünün çok ciddi bir bölümünü Tufan Erhürman’ın hazırladığını anımsattı. Başkan Hasan Sertoğlu, Erhürman’la Başbakanlığı döneminde de çok iyi ilişkileri olduğunu vurguladı ve seçimlerde başarılar diledi.