Erhürman:CTP olarak görüşümüz, Sucuoğlu’na biran önce hükümeti kurma görevinin verilmesi ve hükümetin kurulmasıdır
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2022

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Milletvekilliği Erken Genel Seçimi’nde Meclis’e girmeye hak kazanan partilerin temsilcileriyle ayrı ayrı bir araya geldi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman görüşmede, Cumhurbaşkanı ile hükümeti kurma çalışmaları konusunda genel bir görüş alışverisinde bulunduklarını söyledi.

Erhürman, CTP olarak görüşlerinin seçimlerden birinci parti çıkmış olan UBP’nin Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’na görevin bir an önce verilmesi yönünde olduğunu ifade etti.

Erhürman, “Ülke çok ciddi bir krizin içerisindedir. Dolayısıyla hükümet kurma çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamak gerekir diye düşünüyorum. Başsavcılıktan alınan görüş doğrultusunda cumhurbaşkanı görevlendirmeyi yapacak. Sucuoğlu’na hükümeti kurma görevinin verilmesi halinde partilere bir ziyaret gerçekleştirecektir. Hükümet ihtimallerin nerelerde olduğu net görünüyoır. Bizim görüşümüz, mümkün olduğunca bu sürecin hızlı bir şekilde tamamlanıp parlamentonun da hükümetin de çalışmaya başlaması gerektiğidir” şeklinde konuştu.