Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun, 25. yıl konserleri 22-23 Ocak’ta
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2023

Şef İhsan Gürel yönetiminde Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu (TSM), 25. Yıl konserlerini, 22-23 Ocak tarihlerinde gerçekleştiriyor.

Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunda, iki gün verilecek konserler, Türk bestekar ve ses sanatçısı Arif Sami Toker bestelerinden oluşuyor.

Girne Belediyesi Kültür İşleri Şubesi’nden yapılan açıklamaya göre Pazar ve Pazartesi geceleri saat 20.00’de başlayacak konserlerle ilgili davetiyelerin Girne Belediyesi’nden temin edilebilecek.

-Şenkul: “Tüm kültürleri kucaklayan, birleştirici, ilerici bir anlayışla faaliyetlerimize yön vermeye özen göstermez”

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’un yapacağı, kültür ve sanat üretimi her kesimden insanların, adil ve eşit bir şekilde kullanımının anlayış yapısını oluşturduğunu vurguladı. Her türlü kültürel ve mimari çalışma ve amaç destekçisi olacaklarının cennetien Şenkul, “Şehrin kozmopolit yapısına uygun, tüm kültürleri kucaklayan, birleştirici, ilerici bir anlayışla faaliyetlerimize yön vermeye özenziz.” şeklinde konuştu.

Sanatın evrensel çerçevesini çizen Şenkul, “Kendi evreni içinde sanat tüm insani ögeleri yaşar, barındırır ve yüceltir. Şehrinize değer vermek demek, şehrin asıl sahipleri olan insanına aşkla ve istekle hizmet etmek demektir.” ifadelerini kullandı.