Girne Özel Eğitim Merkezi’ne 2 adet klima bağışında bulunuldu

Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2021

Alsancak Mare-E Monte  Yardım Derneği, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı  Girne Özel Eğitim Merkezine 2 adet klima bağışında bulundu.

Klimalar bugün  Girne Özel Eğitim merkezi yetkililerine teslim edildi.

Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği Başkanı Ayşe  Tümsoy, 1 yıl önce eğitim ve sağlık alanına katkıda bulunmak  amacıyla yola çıktıklarını belirterek, bu süreçte Alsancak İlkokuluna 40 bin Türk Lirası katkı sağladıklarını, Lapta Sağlık Ocağına  EKG cihazı bağışlayarak, ambulansın donanımını üstlendiklerini kaydetti.

Eğitimin özellikle de özel eğitimin, büyük önem taşıdığını  dile getiren Tümsoy, merkezin klima ihtiyaçlarını , sponsorlar  Şeniz  Berkin ve Gizem Yeşil Dirisu’nun katkılarıyla karşıladıklarını kaydetti.

Tümsoy pandemi nedeniyle gelir getirici faaliyetler  düzenleyemediklerini, katkılarını , sponsorlar, Çarşamba Pazarı ve ikinci el mağazasında yaptıkları satışlarla karşıladıklarını söyledi.

Girne Özel Eğitim Merkezi Müdürü Özlem Dağlı  Gökbulut ise, sivil toplum örgütlerinin,  eğitime yaptıkları katkıların büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Özlem Dağlı Gökbulut , konuşmasının sonunda, merkezin klima eksikliğini tamamlayan  Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği ile sponsorlara  teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından bağışlara sponsor olan  Şeniz  Berkin ve Gizem Yeşil Dirisu’ya teşekkür belge ve plaketleri takdim edildi.