Girne’de de Koop: 48-56
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2023

Basketbol Prolig final serisi ikinci maçını da kazanan Koopspor seride 2-0 öne geçti.

Girne’de, Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan serinin ikinci maçında Koopspor deplasmanda Girne Amerikan Üniversitesi’ni 56-48 yenerek 4 maç kazanım esasına göre oynanan seriyi 2-0 yaptı.

İki takımın da hücumda top kayıpları yaptıkları maçta Girne Amerikan Üniversitesi ilk yarıda uzun süre önde oynamasına karşın son bölümde etkili olan Koopspor devreyi 25-23 önde bitirdi.

İkinci yarıda da iki takımın top kayıpları devam etti. Son periyotta karşılıklı basketler vardı, üstünlüğünü koruyan Koopspor maçı 56-48 kazandı final serisindeki 2’inci maçtan da galip ayrıldı.

Mücadelenin sonunda en dikkat çekici istatistiklerden bir tanesi Girne ekibinin ribauntlarda 43’e 28’lik üstünlüğü bulunması olurken, yaptıkları 27 top kaybı maçın kaderini belirleyen unsurlardan bir tanesi oldu.

Seriyi 2-0’a getiren Koopspor’da 19 sayı ile Tyrell Corbin maçın en skorer oyuncusu olurken, Ali Erdem Tiryakioğlu da 11 sayı ile takımına skor katkısında bulundu.

GAÜ’de ise bu yılın en skorer ismi olarak klasmanı tamamlayan Hamit Çeliktaşlılar 16 sayı üretirken, Emir Can Mercan 13 ribauntluk bir performans sergiledi.

Final serisinde üçüncü maç Koopspor ev sahipliğinde yarın akşam  Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşma saat 19.30’da başlayacak.