Girne’de dev konser
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2023

Kıbrıs ve Almanya başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden müzisyenlerin sahne alacağı Winds of Rotarykonseri 30 Temmuz Pazar günü, Girne Amfi Tiyatro’da yer alacak.

SOS Çocuk Köyü ve Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği yararına gerçekleşecek Konser, BRT’nin medya sponsorluğunda, BRT’nin 60’ıncı kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında tüm dünyaya canlı olarak aktarılacak.

Girne Belediyesinde düzenlenen basın toplantısında organizasyomnun detayları kamuoyuyla paylaşlıldı.

Organizasyon Yapımcısı ve Şeflerinden Sanatçı Turgay Hilmi, Symphonic Wind Orchestra Georgensmünd, Alman Rotary Korosu ve Kuzey Kıbrıs’tan Vox Africa Korosunun sahne alacağı konserde, Gözlem Özdeğirmenci, Eser Öktem, Zübeyde Yıldız ve Nice Kabeya’nın solist sanatçılar olarak performans sergileyeceğini dile getirdi.

Turgay Hilmi bu konserin SOS Çocuk Köyü ve Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği yararına Almanya’da gerçekleşen 2 konserin ardından final konseri olacağına vurgu yaptı.

Girne Kozmopolitan Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Ayten kani de, Winds Of Rotary Konserinin gerçekleşmesine kaktı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ise belediye olarak , böyle anlamlı bir sanat organizasyonuna kaktı sağlamaktan onur duyduklarını belirterek, konserin hak ettiği değeri görmesinin , sanatseverlerin katılımı ve vatandaşların göstereceği ilgiyle mümkün olabileceğini vurguladı.

Winds Of Rotary Konseri şefleri Elke Völker ve Jens Lohmüller, solistler Gözlem Özdeğirmenci, Eser Öktem, Zübeyde Yıldız ve Nice Kabeya, sponsor kuruluşların temsilcileri de basın toplantısında söz alarak, bu anlamlı etkinliğinde katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Fiyatları 300 Türk Lirası olarak belirlenen konser biletleri www.kibrisbiletcim.com adresinden online olarak veya Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Girne Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme ve Sosyal Yaşam Merkezi , Beylerbeyi ı, Ozanköy , Doğanköy , Zeytinlik , Karaoğlanoğlu Muhtarlıkları, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Mağusa Belediyesi’nden temin edilebilecek.
BRT