Görgü tanığı Gamar BRT’ye konuştu: “Alın beni içeriye kurtarın, Çınar ateş etti “

Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2021

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre saat 03.30 sıralarında, Geçitkale’de oturan 52 yaşındaki İbrahim Çobanoğlu ve eşi 48 yaşındaki Bengü Çobanoğlu ikametgahlarının yatak odası içerisinde tabanca ile vurulmak suretiyle olay yerinde yaşamlarını yitirdi.

Yine aynı ikametgah içerisinde bulunan 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayla ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam ediyor.

BRT muhabirinin edindiği bilgilere göre, ailenin dördüncü bireyi olan ve ayni evde yaşayan 18 yaşındaki Eralp Çobanoğlu olayın ardından komşularından yardım istedi.

Ülkede büyük bir üzüntü yaşanmasına neden olan olayın ilk tanığı İbrahim Gamar BRT’ye konuştu.

Gamar, sabaha karşı saat 3 civarında evin büyük oğlu Eralp’ın camlarını yumruklayarak kendilerini uyandırdığını anlatarak, “Alın beni içeriye kurtarın, ateş etti Çınar koşturun kendine birşey yapacak” dediğini söyledi.

Eralp’ı içeri alıp sakinleştirdikten sonra olay yerine gittiğini kaydeden Gamar, söz konusu ailenin çok iyi bir aile olduğunu ve asla böyle bir şey beklemediklerini belirtti.