Hayallerinizi resmetmeye ne dersiniz?
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2023

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı sponsorluğunda “1 Haziran Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması” düzenliyor.

Geçmiş yıllarda BRTK bünyesinde geleneksel olarak farklı dönemlerde ve farklı konularda yapılan resim yarışması bu yıl “Hayal Ettiğiniz Dünyada Medya ” başlığı altında gerçekleştiriliyor.

Bu yarışma ile amaçlanan, olayların ses ve görüntü ile nasıl birleşerek sunumunun yapıldığı konusunda çocukların farkındalığını arttırmak ve medya konusunda bilinçlenmelerini sağlamak.

Yarışmada, çocukların hayal güçlerini kullanarak, kendi dünyalarındaki medya anlamını resme dökmeleri ve hayallerini renklerle buluşturmaları isteniyor.

Yapılacak resimlerde, her türlü resmi tekniği ve boya malzemesi kullanımı serbest olacak.

Yarışmaya, ilk ve orta dereceli okullar ile Özel eğitim kurumlarından öğrenciler katılabilecek.

1 Haziran Dünya Çocuk gününde, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun 60’ncı Kuruluş yıldönümü kapsamında yapılacak ilk etkinlik olan 1 Haziran Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması’nın jüri üyeleri de belirlendi.

Jüride, Aylın Örek, Erten Kasımoğlu, Emel Samioğlu, Nilgün Güney ve Kemal Behçet Caymaz
bulunuyor.

Yarışmada, dereceye giren 60 çocuğa katılım belgesi, ilk üçe giren çocuklara ise ayrıca Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı tarafından hediye çekleri verilecek.

Dereceye giren resimler, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde BRTK Yayıncılık Tarih Müzesi HD Sergi Salonu’nda sergilenecek.

Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar, 29 Mayıs Pazartesi güne kadar yaptıkları resimleri öğretmenleri aracılığı ile BRTK Müdüriyeti ’ne teslim edebilecek.