Lefkoşa’da uyuşturucu operasyonu

Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2020

Lefkoşa’da; Polis Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 20 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 2 kilo ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 200 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi ve 5 kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere emare olarak el konuldu

 

Öte yandan Alsancak’da bir ikametgahda yapılan aradama; yaklaşık 6 gram ağırlığında hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet sarma sigara izmariti bulundu.

 

Açıklamada mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan üç kişi tutuklandı

 

Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde park halinde bulunan araç içerisinde şüpheli halde görülen bir kişinin arabasında polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigara ele geçirildi.

Olay sonrasında bahse konu şahıs ve araçta yolcu olarak bulunan bir kişi tutuklandı, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere ise emare olarak el konuldu.

 

 

(BRT/PGM)