Mağusa Kültür Derneği’nin Şampiyon Melekler Takımı’na ithaf ettiği karakalem resim sergisi açıldı
Eklenme Tarihi: 02 Haziran 2023


Mağusa Kültür Derneği’nin “Seni gözlerinde yaşamak” ismiyle Şampiyon Meleklere ithaf ettiği Ressam Gülay Nalkıran’ın “3. Kişisel Karakalem Resim Sergisi” dün Bandabuliya’da açıldı.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Şampiyon Melekler Takımı’nın her ferdinin karakalem çizimlerinin yer aldığı serginin açılışını Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, Gazimağusa Belediyesi Eski Başkanı Oktay Kayalp, Şampiyon Melekler Derneği Başkanı Ruşen Karakaya ve Osman Çetintaş’ın annesi Betül Çetintaş yaptı.

Açılıştan önce kadın ritim grubu müzik dinletisi sundu.

Gazimağusa Belediyesi’nin yanı sıra, DAÜ, Kensington Group ve Halken İnşaat’ın katkılarıyla gerçekleştirilen sergi, yarına kadar ziyaret edilebilecek.

Sergi açılışında, Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Mağusa Kültür Derneği Başkanı Sermin İyican ve Ressam Gülay Nalkıran konuşma yaptı.

-Uluçay

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay da, belediyeciliğin olumlu olumsuz yönleriyle önemli olduğunu belediyenin kısa süre içinde daha sağlıklı ve güçlü olabilmesi için gönüllü olarak katkı yapanlar bulunduğunu, şu anda gönüllülük esasıyla halkla işbirliği içinde en çok çalışma yapan kurumun Gazimağusa Belediyesi olduğunu söyledi.

Kanalizasyon çalışmaları nedeniyle yollar ve trafik konusunda sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Uluçay, Ekim ayında çalışmaları tamamlayarak yolları ve trafiği daha rahat hale getirme hedefinde olduklarını belirtti.

Uluçay, şampiyon çocuklarımızın kaybından sonra Gazimağusa’nın artık melekler şehri olarak anılacağını ifade etti.

-İyican

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Sermin İyican, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nü hüzün ile yaşadıklarını, Gazimağusalı 16 yaşındaki Helin’in öldürülmesi, trafik kazasında ve depremde kaybedilenlerin acısını taşıdıklarını söyledi. İyican, bu nedenle Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri çocuk festivalini bu yıl gerçekleştirmeme kararı aldıklarını ifade etti.

Mağusa Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyesi Gülay Nalkıran’ın kaybedilen canların portrelerini çizdiğini söyleyen İyican, sergiye katkı koymaktan onur duyduklarını belirtti.

Çocuklara daha güzel bir dünya yaratmak için her türlü sosyal sorumluluk projesinde olacaklarını, sergiyi hayatlarının baharında kaybedilen canlara ithaf ettiklerini söyleyen İyican, yaslı ailelerin adalet arayışında yanlarında olacaklarını kaydetti.

İyican, Ressam Gülay Nalkıran’a, MKD ritim Grubunu hazırlayan Mine Bakkaloğlu’na, maddi manevi katkı sağlayan Gazimağusa Belediyesi, DAÜ, Kensington Group ve Halken İnşaat’a teşekkür etti.

-Nalkıran

Ressam Gülay Nalkıran da yaşanan acıları azaltacak söz bulamadığını ifade ederek, “Bu güzel yürekleri kalemimde ve çizgilerimde yaşatırken tek isteğim onları bu dünyada çok seven insanların olduğunu o güzel ruhlara hissettirmekti. Çizdiğim her çift gözde bu sevgiyi ruhumda hissettim, her bir can parçasını gözlerinde yaşadım.” dedi.