Mağusa Suriçi Panayırı açıldı…
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2023

Mağusa Suriçi Panayırı açıldı…

Stant gelirlerinin Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağışlanacağı Mağusa Suriçi Panayırı bu akşam Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay tarafından açıldı.

Açılışta konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, kentin daha gelişmiş, daha güzel olabilmesi için hükümetin de desteğiyle belediye olarak büyük uğraşlar verdiklerini belirterek, özellikle Turizm ve Çevre Bakanı’na desteğinden dolayı teşekkür etti.

Uluçay Turizm ve Çevre Bakanlığı işbirliğinde Suriçi’nde pek çok çalışmalar yürüttüklerini, bu kapsamda Suriçinde bulunan 7 tane Mazgal’ın belediyenin kullanımına verildiğini ayrıca Denko olarak bilinen yerdeki 5 adet deponun bakanlığın himayesine aldığını ve bu alanda belediye işbirliğinde güzel projelere imza atacaklarını ifade etti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da konuşmasında Suriçindeki Müze ve Ören yerlerindeki sıkıntıların aşılması, hisarların temizliği yönünde belediye ile işbirliği içinde önemli adımlar attıklarını ve atmakta olduklarını söyleyerek, bu çerçevede Suriçi’ndeki 7 tane mazgalın açılmasına ve Denko alanının, yerli üreticinin ürettiklerini orada satma imkanı bulacağı, kadın derneklerinin de orada olacağı güzel bir tesis oluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.

Bakan Ataoğlu kentte hayata geçirmeyi amaçladıkları Yat Limanı projesine de değinerek, projenin bir kaç yıl içinde hayat bulacağını belirtti ve bu projenin Bafra alternatif turizm modelleri göz önünde bulundurularak Bafra-Mağusa arasında gemi seferlerinin de olacağını kaydetti.

Panayır 3 Eylül’e kadar sürecek.

BRT