“Müzik Sever Misiniz?” projesi Çatalköy İlkoku’nda uygulandı…Sibel Tatar:Mutlu çocuklar aileleri ve toplum için daha faydalı bireyler olarak yetişiyor
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2023

 

Bellapais İnner Wheel Kulübü, Ege İnner Wheel Kulübü işbirliğinde, bazı ilkokullarda “Müzik Sever Misiniz?” projesini uyguluyor..

Birleşmiş Milletler tarafından, Çeşitlilik, Eşitlikçilik ve Kapsayıcılık içeren sivil toplum örgütü projeleri arasında yapılan yarışmada, ödüle layık görülen Müzisyen İclal Kardıçalı’ya ait proje Arabahmet İlkokulu’ndan başladı.

Çatalköy İlkokulu’nda devam eden projeye, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da katıldı.

Bellapais İnner Wheel Kulübü Başkanı Ayşem Erişir, projenin temel müzik eğitimi dışında çocuklara terapi niteliğini taşıdığını belirterek, projenin çocukların uyumlarına ve kendilerini ifade etmelerine, birbirlerini dinlemelerine katkı sağladığını belirtti.

Erişir, çocukların müzikle birlikte, demokratik ilkeleri, çok sesliliği, armoni ve uyumun kıymetini öğrenirken bir taraftan da eğlendiklerini belirterek, projeyi yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da, müziğin insan yaşamındaki önemine işaret etti.

Tatar, mutlu çocukların aileleri ve toplum için daha faydalı bireyler olarak yetişeceğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Ege İnner Wheel Kulübü Üyesi Müzisyen öğretim görevlisi İclal Kardıçalı tarafından eğitim verildi.

 

 

 

BRT