Nalbantoğlu Polikliniği’nde arızalı olan röntgen cihazı yenisiyle değiştiridi
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2024

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Polikliniği’nde yıllardır arızalı olan röntgen cihazının yenisiyle değiştirildiğini açıkladı… Dinçyürek, yeni cihazla birlikte hastaların tedavi süreçlerinin daha hızlı ve etkin bir şekilde ilerleyeceğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Polikliniği’ni ziyaret etti.

Bakan Dinçyürek ziyareti sırasında, Nalbantoğlu Hastanesi Polikliniği’nde 6 yıldır röntgen cihazının arızalı olduğunu ve artık yeni bir röntgen cihazının hizmete girdiğini söyledi.

Uzun süredir arızalı olan röntgen cihazının hastalar için sorun teşkil ettiğini belirten Dinçyürek, yeni röntgen cihazının devreye girmesiyle hastaların ana binaya gitmelerine gerek kalmadan poliklinikte ihtiyaç duydukları röntgen hizmetini alabileceklerini dile getirdi.
Bakan Dinçyürek, “Uzun bir aradan sonra bu röntgen cihazını hizmete koymaktan dolayı mutluyuz. Gecikti ama en azından hizmet olarak geri geldi. Şimdiki hedefimiz bu tek cihazı iki cihaz haline getirmektir. Onunla ilgili de çalışma yapıyoruz” dedi.

Dinçyürek, yeni cihazla birlikte hastaların tedavi süreçlerinin daha hızlı ve etkin bir şekilde ilerleyeceğini kaydetti.

Bakan Dinçyürek’e ziyaretinde Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan, Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan ve hastane yönetimi eşlik etti.