NorthernLAND Sport Festival tanıtımı yapıldı
Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2023

NorthernLAND Spor Festivali 29-30 Eylül ve 1 Ekim’de organize ediliyor.

İskele Long Beach ve Pera Mackenzie’de gerçekleştirilecek bu önemli ve çok kapsamlı spor festivaliyle ilgili basın tanıtım etkinliği düzenlendi.

Uluslararası düzeyde profesyonel ve amatör birçok sporcuyu bir araya getirecek ve tam bir şölen havasında organize edilecek olan Northernland Spor Festivali basın tanıtım etkinliğine Triatlon Federasyonu Başkanı Sertaç Bozatlı,Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı, Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, Güçver Su Sporları İhtisas Kulübü Başkanı Mustafa Güçver yanında NorthernLAND Şirketi yetkilileri ve spor basını katıldı.

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu’yla ortak cross fit yarışması, Triatlon Federasyonu’yla ortak sprint triatlon ve triatlon takım yarışması, Atletizm Federasyonu’yla ortak üç kategori koşu yarışması, Şampiyon Melekler anısına ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği ortak projesi olarak İskele Belediyesi’yle 3 km. halk koşusu, Voleybol Federasyonu’yla ortak 160 civarında sporcunun katılacağı Plaj Voleybol Turnuvası, Güçver Su Sporları İhtisas Kulübü katkılarıyla gerçekleştirilecek Deniz Şöleni’nde ise yelken ve yüzme yarışı gerçekleştirilecek.

NorthernLAND Group Reklam ve Pazarlama Müdürü Feriha Yiğittürk, festivalle ilgili bilgiler verirken, bu festivale 22’den fazla ülkeden sporcunun katılacağını ve ülkemiz sporcularıyla buluşacağını vurguladı.

Yiğittürk, ayrıca “NorthernLAND vizyonuyla Kuzey Kıbrıs’ın en büyük spor etkinliği NorthernLAND Sports Fest’i ülkemize kazandırmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.