“Orkide Vadisi Gözlem Yürüyüşü” , Bahar Hüsam ve eşi anısına yapıldı
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2023

Denizli- Gemikonağı Kalkındırma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ancak pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen “Orkide Vadisi Gözlem Yürüyüşü” bugün yeniden başladı..

Yürüyüş, Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonucu vefat eden dernek üyesi Bahar Hüsam ve eşi anısına düzenlendi…

Lefke Avrupa Üniversitesi ve Lefke Belediyesi işbirliği ve katkılarıyla düzenlenen yürüyüş, LAÜ giriş kapısı önünde başladı.

Yürüyüş öncesinde bir açıklama yapan Denizli-Gemikonağı Kalkındırma Derneği Başkanı Türkay Fotalı, yürüyüşe katılan herkese teşekkür ederek, pandemi nedeniyle ara verdikleri yürüyüşü her yıl yeniden yapmayı planladıklarını söyledi.

Dernek üyesi Bahar Hüsam ve eşini deprem felaketinde kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Fotalı, bu yıl yürüyüşü onun anısına düzenlediklerini kaydetti.

Fotalı, yürüyüş parkurunun orkide ve maki bitki örtüsü bakımından zengin bir bölge olduğuna dikkati çekerek, katılanların güzel doğayı keşfetme ve fotoğraflama imkanı bulacağını ifade etti.

Konuşmanın ardından yürüyüş gerçekleştirildi.

6.7 kilometrelik parkurda, katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu ve katılan herkese belge verildi.BRT