Özuslu:Yakacağımız kıvılcım büyük bir değişimin başlamasına yol açacak
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2023

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) verilen bilgiye göre CTP, milletvekili adayı Sami Özuslu, bu seçimde yakılacak kıvılcımın büyük bir değişimin başlamasına yol açacağını belirtti.

 

Özuslu, CTP heyetiyle birlikte Lefke bölgesinde Gaziveren ve Doğancı köylerini ziyaret ederek, yurttaşlarla bir araya geldi.

 

Ziyaretlerinde, Kıbrıs’ta barıştan ve birleşmeden asla vazgeçmeyeceklerini dile getiren Sami Özuslu, Annan Planı Referandumundan sonra Kıbrıslı Türklerin büyük kazanımlar elde ettiğini, şu anda ülke ekonomisinin de güneyden gelen paraya bağlı olduğunu belirtti.

 

Ekonomik konulara da değinen Sami Özuslu, istikrarlı bir para birimine geçişin şart olduğunu söyledi. Bu ekonomik şartlarda TL kazanan bir kişinin kiradan benzine kadar birçok harcamasının döviz üzerinden olduğunu ve bunun muhasebesinin tutulmasının zor olduğunu ifade eden Özuslu, gelirleri her ay sonu dövize endekslemek gerektiğini belirtti.

 

Toplumun çıkarları doğrultusunda bir vizyon belirlediklerini kaydeden Özuslu, “Bu emekçinin, üreticinin, sanayicinin, esnafın memurun işçinin tüm kesimlerin çıkarınadır. Biz herkesin oylarına talibiz” dedi.