PGM Trafik Müdürlüğü’nden uyarı: Tedbirlerimizi zamanında alalım
Eklenme Tarihi: 03 Mayıs 2023

Polis Genel Müdürlüğü (PGM) Trafik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte ülke genelindeki ana yolların kenarlarında ve refüjler içerisinde büyüyen otlar; yollarda seyreden araç sürücülerinin görüş mesafesini engelleyip trafik ve yol güvenliği açısından tehlike arz ettiği bildirildi.

PGM’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

‘ Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, ülkemiz genelindeki anayolların kenarlarında ve refüjler içerisinde büyüyen otlar; yollarda seyreden araç sürücülerinin görüş mesafesini engelleyip trafik ve yol güvenliği açısından tehlike arz etmektedir. Bunların yanı sıra yangınların oluşumuna ve nihayetinde yangının arazilere sirayet etmesine de davetiye çıkarmaktadır.
Bu Bağlamda;
 Araçlarınızla seyir halinde olduğunuz veya yolda yaya olarak bulunduğunuz sırada, içtiğiniz sigara izmaritini yol kenarlarına atarak kuru otların tutuşarak yangın oluşmasına sebep olmayınız.

 Ülkemiz genelindeki anayollar ve tali yolların kenarları ile refüjler içerisinde sürücülerin görüş açılarını engelleyen otlar ve ağaç dallarının temizliğinin Karayolları Dairesi ve Tüm Belediyeler tarafından zamanında yapılması, hem trafik kazalarının önlenmesinde hem de olası yangınların önlenmesi açısından yol ve trafik güvenliğinin sağlanmasına katkı konulacaktır. UNUTMAYALIM! ZAMANINDA ALINACAK TEDBİRLER SAYESİNDE İNSAN HAYATI KORUNARAK, OLUŞACAK MADDİ KAYIPLARIN ÖNÜNE GEÇİLEBİLECEKTİR. KAZASIZ VE GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLERİZ’