PGM’den fidan dikme etkinliği
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2023

Geçen yıl 21 Haziran tarihinde başlayan ve 4 gün süren yangında Mersinlik de yaklaşık 23 bin dönüm ormanlık alan yanarak kül olmuştu. Yanan ormanlık alanın yeşillendirilmesine büyük bir katkı da Polis Genel Müdürlüğü'nden (PGM) geldi.

Polis Genel Müdür vekili Kasım Kuni başta olmak üzere ilçe bölüm ve bölge müdürleri, itfaiye ekipleri, özel harekat ve polis okulu öğrencilerinin katılımı ile Mersinlik de fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte 2 bin fidan toprakla buluşturularak yanan ormanın yaraları sarılmaya çalışıldı.

Polis Genel Müdür Vekili Kasım Kuni fidan dikme etkinliği ile ilgili BRT’ye bilgi vererek her zaman halkın can ve mal güvenliğini korumaya devam edeceklerini ve bu kapsamda özveri ile çalışacaklarını kaydetti.

21 Haziran 2022 tarihinde çıkan yangında yaklaşık 23 Bin dönüm orman alanının yandığını anımsatan Kuni, söz konusu bölgeyi yeniden yeşillendirmek için kendilerinin de katkı sağladığını ifade etti.

Böylesi afetlerde de halkla içi içe olmak ve yaraların sarılması için ellerinden gelen katkıyı yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Kuni, daha yaşayabilir bir çevre ve doğa için herkesin yangınlara karşı daha tedbirli ve bilinçli olması gerektiğini kaydetti. BRT