Pilli: Hastalara online olarak hizmet vermek hasta sağlığı açısından önemli

Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2020

PİLLİ TELE SAĞLIK 13.00 24.9.20

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı himayelerinde, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Kuzey Kıbrıs Turkcell iş birliği ile başlayan “Tele Sağlık” hizmeti üzerinden randevu alan bir hasta ile görüntülü görüştü.
Hastanın şikâyetlerini dinleyen Pilli hastaya, gerekli yönlendirmelerini yaparak destek oldu.
Sistemle ilgili açıklama da yapan Bakan Pilli, platforma henüz dahil olmayan doktorları da bu hizmete katılmaya davet etti.
***************************SESLİ BANT**************************
Sağlık Bakanlı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı himayelerinde, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Kuzey Kıbrıs Turkcell iş birliğinde başlatılan ve akıllı randevu sistemi ile çalışan Tele Sağlık hizmeti üzerinden bir hastaya dâhiliye hizmeti verdi.

Alınan randevunun gün ve saatinde hastaya sürpriz bir arama gerçekleştiren Pilli, Sağlık Bakanı olarak değil Doktor kimliği ile Tele Sağlık Platformu üzerinden hastayı BiP uygulamasından arayarak görüntülü görüştü.

Hastanın şikâyetlerini dinleyen Pilli hastaya gerekli yönlendirmeler yaparak destek oldu.
Tele Sağlık hizmeti ile ilgili de açıklamalarda bulunan Pilli, pandemi döneminde hayata geçirilen bu hizmet ile hastalara online olarak yardımcı olunmasının hasta sağlığı açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Doktorların bu alternatif hizmetle hastalara kolaylıkla destek olabileceklerini belirten Pilli, platforma henüz dahil olmayan doktorları da bu hizmete katılmaya davet etti.
Tele Sağlık hizmeti ile hastanede fiziki olarak sunulan poliklinik hizmetlerine ek olarak dijital bir platformda görüntülü görüşme ile teknolojik bir çözüm sunuluyor.

Hizmet kapsamında hasta ihtiyaç duyduğu branştan 0533 878 1022 numaralı çağrı merkezi arayarak Akıllı Randevu Sistemi üzerinden randevu alıyor ve randevunun gün ve saatinde ilgili doktor tarafından BiP uygulaması üzerinden aranarak görüntülü görüşme gerçekleştiriliyor.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu ve Gazimağusa Devlet Hastanelerinde ilk etapta 7 branş için randevu verilecek.

Söz konusu branşların Onkoloji, Kulak Burun Boğaz, Nefroloji, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji ve Çocuk Polikliniği olduğu açıklandı.

PİLLİ TELE SAĞLIK II 13.00 24.9.20

Randevular hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında çağrı merkezi üzerinden branş bazında veriliyor.
Hizmet sosyal sorumluluk çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor.

Tele-Sağlık hizmeti
Sağlık Bakanı Pilli, sistem üzerinden bir hastaya dahiliye hizmeti verdi
Pilli: Hastalara online olarak hizmet vermek hasta sağlığı açısından önemli
Randevular 0533 878 1022 numaralı çağrı merkezinden veriliyor

Mail/rg