Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Sen Gelemezsen Biz Geliriz” projesi devam ediyor
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2022

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, “Sen Gelemezsen Biz Geliriz” projesi çerçevesindeki çalışmaları yerinde inceledi…

İlk olarak Cesim Duran Dipkarpaz Sağlık Merkezi’ni ziyaret eden ve sorumlu hekim Bahtiyar Mammadov’dan merkez hakkında bilgi alan Bakan Altuğra, daha sonra BRT’ye açıklamalarda bulundu.

“Sen Gelmezsen Biz Geliriz” projesiyle Sağlık hizmetine ulaşamayan dezavantajlı bireylerin ayağına sağlık hizmetini götürdüklerini söyleyen Bakan Altuğra, “evinde engelli olabilir, ulaşım aracı olmayabilir yani sağlık hizmetine çeşitli nedenlerle güçlük çeken kardeşlerimizin biz sağlık hizmetini ayaklarına götürüyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Altuğra, Dipkarpaz’daki durumu sorumlu doktordan aldıklarını, burada ilaç sıkıntısının olmamasının kendilerini mutlu ettiklerini kaydederek, ihtiyaç duyulan ilaçların yüzde 80’inin temin edildiğini yerinde gördüklerini ifade etti.

Sağlıkta hizmet kalitesini arttırmak için çalıştıklarını belirten bakan Altuğra, Dipkarpaz Sağlık Merkezi’nde bir kadın doğum doktorunun hizmet vermesi için de gereken adımların atılacağını sözlerine ekledi.

Bakan Altuğra daha sonra evde sağlık hizmeti alan 70 yaş üzeri iki hastayı ziyaret etti.

Evde sağlık hizmetinden çok memnun olduklarını ifade eden hastalar da bu hizmeti verenlere teşekkür etti.

Bakan Altuğra daha sonra da Yenierenköy Sağlık Merkezi’ne giderek incelemelerini sürdürdü.

Burada sorumlu doktor Ayla Akcin’den bilgi alan Bakan Altuğra, Dipkarpaz ve Yenierenköy Sağlık Merkezi’nde yüzlerin güldüğünü görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, sağlık hizmetinin daha fazla desteklenmesi gerektiğini ve giderilmeyecek sıkıntılar bulunmadığını ifade etti

Yenierenköy Sağlık Merkezi’nde 24 saat sağlık hizmetinin olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Altuğra, merkezde mesai saatleri içerisnde hergün Covid-19 Antijen ve PCR testi ile aşı hizmeti de verildiğini sözlerine ekledi.BRT