“Şampiyon Melekler Takımı Anı Gecesi” yapıldı
Eklenme Tarihi: 08 Mart 2023

Voleybol Federasyonu ‘Şampiyon Melekler Anı Gecesi’ düzenledi.

Büyük yıkıma ve kayıplara neden olan 6 Şubat depreminde yaşamını yitiren Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek oyuncuları ile öğretmen ve velilerini anma amaçlı düzenlenen etkinlik, Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda yapıldı.

11’inci Rauf Denktaş Kupası’nın finalistleri Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Vakıflar takımlarının karşı karşıya geldiği tek setlik müsabakalar sonunda geleneksel turnuvanın şampiyonluk kupaları, Gazimağusa TMK Okul Müzesine konulmak üzere, Gazimağusa TMK Okul Müdürü Savaş Moral ve depremde iki evladını da kaybeden Okul Aile Birliği Başkanı Osman Akın’a takdim edildi.

BRT’den canlı olarak yayınlanan ‘Şampiyon Melekler Anı Gecesi’nde hem erkekler hem de kadınlarda organizasyon gereği final maçları 24-24 eşitlikle tamamlandı.

Gecede, DAÜ ve Vakıflar erkekler Kupası’nı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, DAÜ ve Vakıflar Kadınlar Kupası’nı ise Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın kızı Ender Denktaş Vangöl verdi.

Çok yoğun duyguların yaşandığı gecede, sırası ile Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Başkanı Zorlu Töre ve Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi Başkanı Sertaç Bozatlı erkekler maçı sonrasında BRT Spor Servisi muhabirlerinden Çelen Oben ile Tonguç Kotak’ın uzattığı mikrofona gecenin anısına duygularını paylaştı.

Gazimağusa Türk Marif Koleji Müdürü Savaş Moral da kupa töreni sonrasında gecenin anısına gözyaşları içerisinde Anı Gecesi’ne katılanlara hitaben konuşma da yaptı.BRT