Saner:Yangının kısa sürede kontrol altına alınması sevi̇ndi̇ri̇ci̇ ve önemli̇

Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2021

Karşıyaka köyünün güney batı kısmındaki ormanlık alanda bugün saat 12.30 sıralarında, yangın meydana geldi.

Dağ eteğinde çıkan yangın  bölgede korkuya neden olurken, alevler geniş bir alana yayıldı.

Polis itfaiye, Orman Dairesi, Sivil Savunma ekipleri ile Lapta Belediyesine ait su tankerleri, bölge halkı ve askeri personenelin de müdahale ettiği yangın, iki saat sonra kontrol altına alındı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ersan Saner de yangındaki son durumu incelemek üzere bölgeye gitti.

Başbakan Ersan Saner yaptığı açıklamada, devletin tüm birimleriyle tam koordine içinde yangının söndürülmesi için tam kadro çalıştığını, yangının kısa sürede kontrol altına alınmasının sevindirici ve önemli olduğunu vurguladı.

Yangının söndürülmesinin ülke ve insanlık için bir kazanç olduğunu çünkü buradan yayılabilecek bir yangının sonuçlarını kestirmenin kolay olmadığını ifade eden Saner, Dışişleri Bakanlığının İngiliz üsleriyle irtibata geçtiğini, ihtiyaç olması halinde yangının söndürülmesi çalışmalarına bir helikopter gelmesi için gerekli çalışmaları yaptığını ancak gerek kalmadığını söyledi.

Tüm birimlere özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Saner, geçmiş olsun dileğinde bulundu ve böyle olayların yaşanmamasını temenni etti.
Saner, halka; Ağustos ayının yangınlar açısından riskli bir ay olduğunu, herhangi bir yangına sebebiyet verilmemesi için de ateşli hiç bir olayın yapılmaması konusunda çağrıda bulundu.

Saner, İzmarit bile atılmaması gerektiğine işaret ederek, vatandaşların bu uyarıya uyacağına inancının tam olduğunu söyledi