Spor İhtisas Komisyonu kuruluyor

Eklenme Tarihi: 01 Haziran 2020


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Başbakan Ersin Tatar'ın talimatı ile SPOR İHTİSAS KOMİSYONU kuruluşu için çalışmanın başlatıldığını açıkladı.

Her türlü ve her düzeyde spor etkinlikleri ile ilgili yenilikleri saptamak ve ülke sporunun kalkınması ve gelişmesi yönünde çalışmalar yapmak, yasal düzenleme gerektiren konularda tüzük ve yönetmelikleri hazırlayıp Başbakan'a önerilerde bulunmak amacı ile kurulan komisyon 15 yıldır faal durumda değildi.
Başbakan Ersin Tatar, kendisini temsilen Komisyon Başkanlığına Spor Dairesi Dış İlişkiler ve Organizasyonlar Amiri, Bağımsız Dopingle Mücadele Kurulu üyesi, Spor Bilimleri Uzmanı Sertaç Bozatlı'yı, üyeliğe YDÜ Beden Eğt. ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi Umar Göker, Spor Dairesi Spor Tesisleri Planlama Uzmanı Turgut Karamanoğlu ve Çelen Oben'i görevlendirdi.
Toplam 10 üyesi olacak komisyonun diğer üyeleri, Spor Genel Yönetim Kurulunu temsilen 1 üye, spor yazarlarını temsilen 1 üye, KKTC milli Olimpiyat Komitesini Temsilen 1 üye, Eğitim Bakanlığını temsilen 1 üye ve spor federasyonlarını temsilen 2 üyeden oluşacak.
Covid 19 sürecinde ülkemizde ara verilen spor organizasyonlarının tekrardan değerlendirilip planlamalarının yapılmasına, spor alanındaki yeni dönemde yol haritalarının belirlenmesine de büyük katkı koyacak komisyon, tüm üyelerinin görevlendirilmesinden sonra kısa zamanda faaliyet göstermek için toplanacak.