Türk Maarif Kolejleri Ara Sınıflara giriş sınavı yapılıyor

Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2020

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 2020-2021Eğitim Öğretim yılı Türk Maarif Kolejleri Ara Sınıflara Giriş Sınavlarının 3 Ekim Cumartesi günü yapılacağını açıkladı…

Sınava başvurular 28-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek…

Sonuçlar ise 4 Ekim Pazar günü bakanlığın web sitesinden duyurulacak ve yerleşme hakkı elde edenler 5 Ekim Pazartesi günü okula kayıt yapabilecek…

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, sınavlara girecek aday öğrenciler kayıt işlemlerini; Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Talim ve Terbiye Dairesi’ndeki kayıt merkezinde yapabilecek.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın açıklaması şöyle;

“2020-2021 eğitim öğretim yılı, Türk Maarif Kolejleri Ara Sınıflara Giriş Sınıvları 3 Ekim 2020 Cumartesi günü gerçekleştiriliyor.

SINAVLARA İLGİLİ ÖNEMLİ TARİHLER

• Başvuru tarihleri: 28 – 30 Eylül 2020 (Pazartesi – Çarşamba)

• Sınav Tarihi: 3 Ekim 2020 Cumartesi

• Sonuçların ilanı: 4 Ekim 2020 Pazar (www.mebnet.net adresinden)

• Yerleşme hakkı elde edenlerin okula kayıtları: 5 Ekim 2020 Pazartesi

SINAVLARA KAYIT İŞLEMLERİ:

Sınavlara girecek aday öğrenciler kayıt işlemlerini; ilan edilen kayıt tarihlerinde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Talim ve Terbiye Dairesi’ndeki kayıt merkezinde yapacaklardır. Aday numarası, sınav merkezi, sınav salonu ve sınavla ilgili diğer bilgiler kayıt sonrasında adaya verilecek “Sınav Giriş Belgesi” üzerinde belirtilecektir.

Kayıt esnasında gerekli belgeler;

a) Doğum belgesinin aslı veya KKTC kimlik kartının fotokopisi veya TC kimlik kartı fotokopisi veya diğer ülke pasaport fotokopisi.

b) Okulundan alınmış öğrenci belgesi veya 2019-2020 öğretim yılı tamamladığını gösterir karnesinin fotokopisi (aslı da beraberlerinde bulundurulacaktır)

c) Bir (1) adet vesikalık fotoğraf.

d) Sınav harcının yatırıldığını gösteren banka dekontu.

e) Doldurulmuş sınav başvuru formu (kayıt esnasında alacak).”

 

(BRT/SM)