Türkiye’deki depremde arama kurtarma çalışmalarına katılanlara teşekkür ve takdir belgeleri verildi
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2023

Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleştirilen törenle deprem sonrası arama-kurtarma faaliyetlerine katılan kurum ve kuruluşların ardından sivil gönüllülere, şirketlere ve basın mensuplarına teşekkür ve takdir belgeleri verildi.

Depremde hayatını kaybedenler ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende 134 kişiye teşekkür ve takdir belgeleri takdim edildi.

Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren gerek canlı yayınları, gerekse haber programlarıyla halkı bilgilendiren BRT Haber Merkezi ve BRT ekipleri de takdir belgesi aldılar.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de meydana gelen depremin acısının hiçbir zaman unutulmayacağını belirterek, bu süreçte elden gelen her şeyin yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Bu süreç içinde devletin kurum ve kuruluşlarının yanı sıra gönüllü olan vatandaşların da fedakarlıkla çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Tatar, bu çalışmaları takdir ettiklerini belirtti.

Tatar, “KKTC devletinin tüm kurum- kuruluşlarının, özel sektör kapasitesinin ve sizlerin birlikte ortaya koyduğu büyük cesaretle KKTC devletinin böyle doğal afetlerde deprem, sel baskını, yangın ve diğer olumsuzluklarda, insanlarımıza yardımcı olabilmek ve devlet olduğumuzu gösterebilmek hepimizin bir başarısıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, bundan sonraki süreçte elbirliği ile depremlere ve diğer doğal afetlere yönelik alınacak tedbirlerle devleti güçlendirmek için çalışmaların yürütüleceğini de vurguladı.

Törene katılanlar Türkiye’deki deprem felaketini yansıtan fotoğraf kareleri ve deprem sırasında görev alan ekiplerin çektiği fotoğrafların yer aldığı sergiyi de ziyaret etti.