Türkiye’nin bir bölümü kara teslim
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2023

Türkiye’de baharda kara kış yaşanıyor. Doğu Karadeniz’de etkili olması beklenen fırtına ile birlikte soğuk hava dalgası, diğer bölgelerde de etkisini gösterdi.
Türkiye’nin kuzeyinde başlayan sağanak yağışlar yerini soğuk hava ve kara bıraktı.

Ülkenin Kuzey kesimlerinde dünden bu yana etkili olan kar yağışının bugün akşama kadar etkisini artırarak süreceği belirtildi.

Hava sıcaklığının düştüğü merkezlerde yüksek kesimler, çatılar ve araçların üzeri beyaza büründü.

Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenen bölgedeki vatandaşları, sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulunurken, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD çatı uçması, baca gazı ve soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

Trabzon’da kuvvetli rüzgarda kökünden kopan ağaç yola devrildi. Rize’de de etkili fırtına sonucu apartmanın uçan çatısı, park halindeki araçların üzerine düştü.

Ankara’da sabah saatlerinde kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterdi.Dün sağanağın etkili olduğu başkentte vatandaşlar, yeni güne karla uyandı. Belediye ekipleri gün boyu etkili olması beklenen kar yağışından ulaşımın olumsuz etkilenmemesi için ana güzergahlarda çalışma yapıyor.

İstanbul’dada dün başlayan yağmur, bu sabah bazı ilçelerde yerini sulu kara, yüksek kesimlerde ise kar yağışına bıraktı.

İzmir Ödemiş’te etkisini gösteren kar yağışı ise yolların kapanmasına yol açtı.