UBP Parti̇ Mecli̇si̇ için 182 aday başvurdu..Hasipoğlu:Parti̇mi̇z katılımcı demokrasi̇ anlayışı ile tek başına ikti̇dara yürüyor
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2021

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu , Parti Meclisi’ne üyelik için 182 başvuru yapılmasının bir rekor olduğuna dikkati çekti ve “ Partimiz katılımcı demokrasi anlayışı ile tek başına iktidara yürüyor “ dedi.

Hasipoğlu, UBP ve ülkeye hizmet için aday olan herkese teşekkür etti ve “ Parti’nin Kurultay sürecinden güçlenerek çıkacağının kesin olduğunu” vurguladı.

 

Bu arada Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, Denetleme ve Disiplin Kurulları için adaylık başvuru süresi bugün doldu.

70 kişilik ( 50 Genel +10 Kadın Kontenjanı +10-Genç ) Parti Meclisi üyeliği için 182 başvuru yapıldı.

Kura çekimi sonucu adayların sıraları şöyle belirlendi:

LEFKOŞA: (Genel)
1HAKAN FELLAHOĞLU
2HÜSEYİN AYLANÇ
3HALİL ESENDAĞLI
4SAİT YALIZAT
5HASAN AKYİĞİT
6RAMADAN YİĞİTÇE
7AHMET KESKİN
8H.ATİLLA ÇETİN
9HÜSEYİN KARDAN
10MENTEŞ AYTAÇ
11İBRAHİM BASRİ KUYUCUOĞLU
12CEMAL ESEMEN
13SÜREYYA GÜRSES
14SELÇUK YÜRÜKOĞLU
15MUSTAFA GÖÇER
16AYDIN SOYER
17MEHMET ÖZÇELİK
18ORHAN TUĞBAY
19MEVLÜT OSMANOĞLU
20MEHMET AKTUNÇ
21HASAN EŞAN
22FAYSAL DAĞDELEN
23İSMAİL KOFALI
24MURAT DİNÇKUYUCU
25HAYDAR GÜZELOĞLAN
26FIRAT MERTTÜRK
27ENGİN ÇALTIKUŞU
28MUSTAFA ÇAVUŞOĞLU
29TİMUÇİN BOĞA
30NURCAN YARDIMCI
31FİSUN ÖZSUN
32NİDAİ SALİŞ
33NUTKU KARSU
34AHMET SAVAŞAN
35ATA SATUR
36HOSSAIN SHAHADAT
37HÜSEYİN PAŞA
38ALKAN BAYKENT
39ERKAN EĞMEZ
40AYDIN AMCA
41AHMET AKBİL
42HÜSEYİN BAYKAN
43NEVZAT PİRGOT
44KEMAL OKTAR

16 kişi Parti Meclisi’ne seçilecek.

LEFKOŞA GENÇ KONTENJANI.
1RIZA GÜL
2MELİS MÜJDE
3HALİL BAYKURT
4AYSEL TÖRE
5KEMAL ÖZEKMEKÇİ
6SALİH HAFIZ
7YUNUS CAHAN
8ORHAN SÖNMEZER

3 kişi seçilecek

LEFKOŞA KADIN KONTENJANI.
1ÖZLEM BENDAŞAN
2BATOVL PEYRAVİ
3ÖZEN HÜRSES
4ÖZLEM UZUN SEFER
5SELİN CANDEMİR
6AYDIN KIRMA

3 kişi seçilecek

GAZİ MAĞUSA: ( Genel)

1MEHMET EKŞİCİ
2GÜRSEL UZUN
3RASIM ERDOĞDULU
4SALİH ASİL
5HÜSEYİN DUVARCI
6ERGİN TUĞAÇ
7ERDOĞAN ÖZKAN
8NUSHET İLKTUĞ
9ÖZGÜR DEDEOĞLU
10DİLAVER BİLGEN
11AHMET DİNÇER
12ÜMİT ÇAĞLIYAN
13İBRAHİM KALE
14MEHMET ŞAH
15ÇELEN OBEN
16HİLMİ ÖZTEMİZ
17HALİL ERGENEKON
18ALPAY ORHAN GÜVENLİER
19ENVER BAYRAMOĞULLARI
20CEMAL OĞUR
21HÜSEYİN OLGUNAY
22ERDAL ÖZATA
23HASAN ONALT
24İSMAİL ÖZER
25KADİR AKAR
26SENAR KORELİ
27ÖMER KÖSE
28HÜSEYİN KUSETOĞULLARI
29YENAL GARABLİ
30OĞUZ KADİROĞLU
31CENGİZ GÜMÜŞATAM
32ZİYA KASIM
33HALDUN DOLU
34İLTER TEKBIYIK
35ORAY HASAN SALLAKOĞULLARI
36MEHMET İPEK
37HALİL ERDOĞUŞ
38ENVER DOYGUNEL
39RAŞİT ŞAH
40ERDAŞ KURUÇ
41 HASAN PAKSOY

( 13 kişi seçilecek)

GAZİMAĞUSA İLÇESİ KADIN KONTENJANI

1-ALİYE BİLAL
2-SELCAN ORUÇ
3-ELİF ABİÇ
4-CEMALİYE AKTUNÇLAR
5-NERİMAN KAŞİF
6-FERİDE ALTUNSOY
7-HAMİDE TOPÇU ABAT
8-HANİFE HANDAN İŞLEK
9-ZEKİYE ASLANSES
10-CANSEV BATIRAY

( 3 kişi seçilecek)

GAZİMAĞUSA İLÇESİ GENÇLİK KONTENJANI

1FİKRET GÜNÖZGER
2MEHMET TOPÇU
3MURAT UZUN
4TOLGA YAVUZ
5MEHMET TAŞKIRANLAR
( 3 kişi seçilecek)

GİRNE İLÇESİ ( Genel)

1ATİLA MAHMUTOĞLU
2DENİZ SERBEST
3SULTAN SONAY
4HAKAN DENİZALP
5AHMET TÜRK
6MUSTAFA ÖZDEĞİRMENCİ
7CEM AYKEN
8HASAN ERATAL
9MUSTAFA KIRILMAZ
10ÖMER BELAKOY
11HALİT SOYTÜRK
12HASAN BARUT
13YALÇIN KOÇYİĞİT
14HASAN UZUN
15HÜSEYİN KIVANÇ DEMİRTAŞ
16TANJU YILDIZ
17MURAT KARALAR
18HÜSEYİN KAYIM
19MEHMET TERZİOĞLU

( 10 kişi seçilecek)

GİRNE İLÇESİ KADIN KONTENJANI

1ÖZGE KARDANA ATLI
2FERDİYE KANAGA
3DEVRAN SORAL KANUNOĞLU
4ZALİHE DAMDELEN
5FULYA BOZKURT

( 2 kişi seçilecek)

GİRNE İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI

1TUĞÇE ALTAN
2SAİT CİN
3SAMİ YEDİYILDIZ
4HÜSREV TANCER
( 2kişi seçilecek)

İSKELE İLÇESİ ( Genel)

1-SALAHİ SERAKINCI
2-ÜMİT DOLU
3-MUSTAFA MEHMETOĞLU
4-HASAN DİNLER
5-HALİL İBRAHİM ORUN
6-SELAHATTİN GÜNGÖR
7-ŞAHİN AVCİL
8-RAMAZAN ARSLAN
9-HASAN Kİ
10-MEHMET İNGENÇ
11-MEHMET ZİYA TOLGAN

(  5 kişi seçilecek)

İSKELE İLÇESİ KADIN KONTENJANI

1-RÜYAM NALBANT
2-CANAN MİMAR
3-EMİNE UZUN

( 1 kişi seçilecek)

İSKELE İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI

1-ÖZGÜN AYDINTAN
2-EMRE CİVELEK

( 1 kişi seçilecek)

GÜZELYURT İLÇESİ ( Genel)

1-İNAL UZUN
2-ÖZGÜR İZMİR
3-YUSUF ÖZBAHADIR
4-MUHAMMET TİP
5-ALKAN CANER
6-SÜLAYMAN ALDAĞ
7-DENİZ ENVERER
8-ALİ FİKRİ ÖZLER
9-ALİ KANDULU
10-TÜREL ÖZDAŞ TÜM
11-COŞKUN TALİHSİZ

( 5 kişi seçilecek)

GÜZELYURT İLÇESİ KADIN KOLLARI

1-GÜLGÜN RÜSTEMOĞLU
2-PEMBE GERTİK
3-MECAL FELLAHOĞLU

( 1 kişi seçilecek)

GÜZELYURT İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI

1-FUAT ÖZAN
2-HULUS EREN

( 1 kişi seçilecek)

LEFKE İLÇESİ ( Genel )

1-TAHSİN SABİT
2-RECEP KURTULUŞ TÜMTÜRK
3-GÖKHAN CANVEREN
4-ÖMÜR EKENDAL
5-KUDRET ŞEKER

( 2 kişi seçilecek)

1-SONAY LORD
( Seçildi)

1-HASİP ULUHAN
( Seçildi)

MERKEZ DENETLEME KURULU

1-EZCAN ÖZSOY
2-GÜLÇİN KINACI

( Seçildi)

MERKEZ DİSİPLİN

1-SELEN OSMANLI
2-FARUK CENGİZ KARACA
3-İBRAHİM MISIRLIOĞLU
4-MAHMUT TORAY HÜDAVERDİ
5-FUAT NALCIOĞLU
( Seçildi)